اين اختيار صفحه ي اصلي را همانند اول خواهد كرد ، تمام ابزارك ها و تنظيمات به حالت اول باز خواهند گشت.

ريست

اعلام ویژه برنامه های روزجهانی معلولان

با نزدیک شدن به ۱۲ آذرماه، ستاد گرامیداشت روز جهانی معلولان با تعیین رئیس ستاد به شکل رسمی آغاز به کار کرد.

طی حکمی از سوی دکتر احمد اسفندیاری ، ولی الله نصر اصفهانی به عنوان رئیس این ستاد منصوب شد.

دکتر نصر در توضیح برنامه های این هفته گفت: میزان اهمیت این مناسبت، امسال منجر به تشکیل این ستاد شده است و  برنامه های متنوعی با نظر  حوزه ریاست سازمان در نظر گرفته شده که با حضور و مشارکت مدیران ستادی سازمان بهزیستی کشور، کارشناسان سازمان، بهزیستی استان تهران و تعداد قابل توجهی از جمعیت های مردم نهاد معلولان  برگزار خواهد شد.

حضور در نماز جمعه  روز دوازدهم آذر، نخستین برنامه سراسری این هفته است که با حضور معلولان و کارکنان سازمان های بهزیستی استانی و شهرستانی همراه خواهد بود و طی آن مدیران بهزیستی سخنرانان پیش از خطبه ها خواهند بود.

به گفته نصر اصفهانی اولین جشنواره دوسالانه فیلم “آوا” با موضوع “معلول و معلولیت و مناسب سازی” به شکل مشترک با انجمن علمی و آفرینش های هنری معلولان نیز در این هفته افتتاح می شود و برترین آثار مرتبط با این حوزه را معرفی خواهد کرد.

برگزاری جشنواره کشوری تئاتر معلولان نیز برای رقابت نهایی ۱۶ گروه نمایشی مصادف با روز معلولان بخش دیگری از برنامه های سازمان بهزیستی در حوزه فرهنگی و هنری در روز معلولان است.

همچنین برگزاری نمایشگاه و بازارچه توانمندی های معلولان در کنار برگزاری جشنواره های فرهنگی ورزشی ویژه معلولان  در سراسر کشور بخشی از  برنامه های است که از ۱۲ آذر ماه به مدت یک هفته برگزار خواهد شد.

برپایی پانل های علمی جهت طرح مشکلات معلولان به ویژه در بحث حمل و نقل درون شهری و مناسب سازی اماکن و نیز دیدار معلولان نخبه با مسئولان به ویژه ریاست محترم جمهور و دعوت از مسئولان برای بازدید از مراکز نگهداری و توانبخشی این قشر جامعه، برنامه های بعدی این هفته را به خود اختصاص می دهند.

به گفته رئیس ستاد برگزاری روز  جهانی معلولان، برنامه های متنوع دیگری نیز  در جهت طرح موضوعات و دغدغه های معلولان در دست اقدام است که در حال پیگیری و برنامه ریزی است.

نظر دهيدPage optimized by WP Minify WordPress Plugin