اين اختيار صفحه ي اصلي را همانند اول خواهد كرد ، تمام ابزارك ها و تنظيمات به حالت اول باز خواهند گشت.

ريست

دستورالعمل تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی و رسمی

براساس این دستورالعمل هر گونه تبدیل وضع استخدامی به رسمی و پیمانی در سقف سهمیه استخدامی دستگاه که به موجب قوانین برنامه های پنج ساله تعیین می شود، امکان پذیر بوده و هر گونه به کارگیری و یا تبدیل وضع خارج از سهمیه های مذکور خلاف قانون و پرداخت وجه به اینگونه افراد تصرف غیر قانونی در اموال عمومی محسوب می شود


معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور با توجه به سوال های متعدد دستگاه های اجرایی در خصوص آن دسته از نیروهایی که می توانند به موجب قوانین و مقررات موضوعه نسبت به تبدیل وضع آنان اقدام کنند، دستورالعمل تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی و رسمی را ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، براساس این دستورالعمل هر گونه تبدیل وضع استخدامی به رسمی و پیمانی ( به استثناء تبدیل وضع از پیمانی به رسمی با رعایت کلیه قوانین و مقررات) در سقف سهمیه استخدامی دستگاه که به موجب قوانین برنامه های پنج ساله تعیین می شود، امکان پذیر بوده و هر گونه به کارگیری و یا تبدیل وضع خارج از سهمیه های مذکور خلاف قانون و پرداخت وجه به اینگونه افراد تصرف غیر قانونی در اموال عمومی محسوب می شود.
بر این اساس در مواردی که دستگاههای اجرایی براساس قوانین و مقررات یا آراء قضایی موظف به تبدیل وضع برخی از کارمندان خود شده باشند نیز مکلفند با در نظر گرفتن مفاد بند یک راسا نسبت به تبدیل وضع اقدام کنند.
همچنین در راستای اصلاح فرآیندهای انجام کار از این پس در هر مرحله تعدادی شماره مستخدم در اختیار وزراء و روسای سازمانهای مستقل و استانداران قرار می گیرد تا در صورت حصول تمامی شرایط و با رعایت قوانین و مقررات مربوط به واجدین شرایط اعم از افرادی که تبدیل وضع می شوند و یا به موجب مجوزهای قانونی به استخدام دستگاه های اجرایی ملی و دستگاه های وابسته به آنها یا دستگاه استانی در می آیند تخصیص داده شود.
بر این اساس ، اختصاص شماره های جدید موکول به اعلام تخصیص شماره های اختصاص داده شده قبلی به تفکیک برای افراد برابر فرم اطلاعات تدوین شده از سوی این معاونت و سایر اطلاعات و آمار مربوط و مورد نیاز که دستگاههای اجرایی باید به استناد ماده ۱۱۸ قانون مدیریت خدمات کشوری در اختیار این معاونت قرار دهند خواهد بود.
براساس این ابلاغیه، مسئول حسن اجرای این بخشنامه بالاترین مقام اجرایی دستگاه و استانداران محترم حسب مورد خواهند بود.
بر اساس این بخشنامه،دستگاه های اجرایی باید پس از حصول اطمینان از وجود سهمیه استخدامی اقدامات لازم را در این راستا به عمل آورند.
این بخشنامه از سوی لطف الله فروزنده معاون توسعه مدیریت وسرمایه انسانی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

۱۲۱ نظر

 1. سمانه می‌گه:

  باسلام.تو رو خدا یه فکری هم به حال نیروهای طرحی بکنین.من کارشناسی ارشد مددکاری دارم واز پایان سال ۹۲ طرحمو در اداره بهزیستی شروع کردم.خوب این نیروهای قراردادی اکثرا با پارتی ظرف چند سال گذشته وارد ادارات شدن و همین ها جلوی تبدیل وضعیت نیروهای طرحی رو گرفتن.خدا رو خوش میاد که الان به همین راحتی تبدیل وضعیت بشن و امثال من که با تلاش خودمون وارد ادارات شدیم و رشته مونم کاملا تخصصی هست تبدیل وضعیت نشیم؟!

  • محمد می‌گه:

   ای بابا …. اینقد گول مدرک تحصیلیتون رو نخورید . سیزده ساله تو جزیره سیری که مطمینم حتی اسمشو نشنیدی ، بصورت دو هفته کار دو هفته استراحت مشغول کارم و قراردادی ام. الان میگی لابد حقوقت خوبه! نه جانم مالیلت در رفته یک میلیون و نهصد میشه .یادم رفت بکم تحصیلات دانشگاهی هم دارم. 
   سمانه خانم خوبه آدم تو زندگیش برای بالارفتن دیگران رو نردبون خودش نکنه….. والا پارتی نداشتیم .ناشکر هم نیستم واقع بینم

 2. شيدا می‌گه:

  خانم سمانه
  یکم صبر می کردی بهتر نبود؟ چه خبره هنوز نیومده و چند ماه نشده ادعای استخدام می کنی؟
  هیچ میدونی کسانی که تو میگی سالهاست که دارن توی ادارات کار می کنن و شاهد استخدامهای ظالمانه هستن که مدیران دستگاه ها برای فک و فامیلاشون می کنن!
  هیچ میدونی همینایی که میگی اول از شرکتی شروع کردن و بعد ۱۰-۱۲ سال کار کردن هنوز قراردادین و امیدی هم به تبدیل وضعیت ندارن!
  هیچ میدونی خیلی از اونایی که میگی با تحصیلات بالا حتی دکترا وارد ادارات شدن و هنوز هم استخدام نشدن!
  واقعا که چقدر پر توقعید!

 3. زیرکی می‌گه:

  خانم سمانه دیر اومدی زود ادعای استخدام داری اونایی که پارتی داشتن بعد یکسال پیمانی شدن نیروهای قراردادی بین ۱۰تا ۱۵ سال سابقه هنوز قراردادمشخص هستند متاهل دارای چند فرزند تازه از راه رسیدی برای مسئوولین بخشنامه صادر می کنی شما یه مدد کار ساده بیشتر نیستی خیلی از این قراردادیها متخصصین ادارات هستند

 4. شکرالاه می‌گه:

  باعرض سلام وخسته نباشی خدمت تمام دستندرکاران حوزه استخدامی کشور بخصوص حوزه وزارت نفت، میخواستم اولا ازاینکه تعدادی از همکاران رااز پیمانکاری به قرار مستقیم تبدیل کردید تشکر کنم واینکه من حدود یازده سال سابقه کار دارم با مدرک کارشناسی عمران گرایش عمران شاغل در اداره حراست نفت و گاز مسجدسلیمان ، ایا راهی برای اینکه بتوانیم پیمانی یا رسمی شویم وجود دارد؟ خداوکیلی با داشتن سه فرزند و نداشتن مسکن میشود با حقوق ۱۳۵۰۰۰۰تومان زندگی کرد ؟

 5. مجید می‌گه:

  باسلام ؛ من دارای مدرک کارشناسی هستم مدت پنج سال در اداره ای همسو با رشته ی تحصیلی ام بصورت پیمانکاری و شرکتی مشغول به کار شدم و بدلیل حقوق بسیار پایینی که دریافت میکردم وعدم تغییر وضعیتم در این چند سال به ناچار از سه سال پیش بصورت قراردادی در اداره ای دیگر و با مدرک کاردانی ام در پست نگهبانی مشغول بکار شدم بنده از پذیرفته شدگان آزمون ادواری سال ۸۳ هستم تا الان هیچ امیدی به تصدی پست بهتر ویا تغییر وضعیت نداشتم آیا به دستورالعمل جدید تغییر وضعیت دارندگان کارنامه قبولی ادواری امیدوار باشیم یا این دستورالعمل هم پارتی کلفت میخواد ؟ با سپاس .

  • اسی می‌گه:

   سلام . هرچه سریع تر تا پشیمون نشدند کپی اولین و آخرین قرارداد و کپی کارنامه آزمون ادواری رو بفرستید قسمت امور اداری انشاءالله که تبدیل وضعیت بشوید

نظر دهيد