اين اختيار صفحه ي اصلي را همانند اول خواهد كرد ، تمام ابزارك ها و تنظيمات به حالت اول باز خواهند گشت.

ريست

خبرهای خوش دولت جهت تغییر وضعیت کارمندان قراردادی

به گزارش کارمندنیوز، هاجر تحریری نیک صفت در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با تشریح قانون ممنوعیت جذب در تهران بدلیل تراکم جمعیت در این شهر گفت: هیئت دولت تصمیمات مختلفی برای حل بحران تراکم جمعیت در تهران و کاهش تبعات آن اتخاذ کرده که عدم جذب نیروی انسانی جدید در دستگاه های دولتی، جلوگیری از تجمع نیروهای کارآمد در تهران و استفاده از نیروهای متخصص در سایر نقاط کشور از این موارد است.

وی افزود:‌ در راستای کاهش جمعیت شهر تهران، انتقال ها از شهرستان به تهران جز در موارد خاص که توسط معاونت توسعه مدیریت و طبق بررسی های قانونی تعیین می شود، ممنوع است.

معاون منابع انسانی و راهبردی معاونت توسعه مدیریت سرمایه انسانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: فرزندان شاهد و جانبازان ۲۵ درصد به بالا به شرط داشتن مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر و همچنین مشاغل دارای حساسیت ویژه طی مصوبه ای که قرار است توسط هیئت دولت ارائه شود از قانون عدم جذب مستثنی هستند.

وی با اشاره به نیازهای دستگاه های مختلف در خصوص تأمین نیروی انسانی شان گفت:  در راستای ساماندهی نیروی انسانی، نیروهای مورد نیاز دستگاه ها از طریق جابجایی افراد از دستگاه هایی که دچار دگرگونی در ساختار خود شدند، تأمین می شود.

تحریری نیک صفت با اشاره به روند تبدیل کارمندان قراردادی به رسمی افزود: طبق ضوابط مدیریت خدمات کشوری برای ایجاد عدالت استخدامی، تبدیل کارمندان قراردادی به استخدامی تنها از طریق شرکت در آزمون و گزینش امکانپذیر است و تنها در شرایط خاص، برخی دستگاه ها برای تأمین نیروی مورد نیاز خود می تواند رأساً بدون نیاز به آزمون اقدام نمایند.

وی خاطرنشان کرد:‌ در لایحه بودجه ۹۰ بندی وجود دارد درخصوص تبدیل وضعیت کارمندان قراردادی با ۵ سال سابقه خدمت که در صورت تصویب این بند، طبق آیین نامه مصوب دولت و بررسی شرایط براساس این آیین نامه کارمندان می توانند تبدیل وضعیت شوند.

تحریری نیک صفت با اشاره به مشکلات فارغ التحصیلان مقاطع فوق لیسانس و دکترا برای پیدا کردن کار گفت: طبق قانون مدیریت خدمات کشوری تمهیداتی درخصوص اشتغال نخبگان در نظر گرفته شده که طی جلسه ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، راهکارهای عملیاتی شدن جذب نخبگان مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به تأکید بخش خصوصی بر سابقه کار و تجربه اظهار داشت: افراد دارای مدارک تحصیلی بالا و تخصص های خاص متناسب با نیاز دستگاه ها و براساس ضوابطی از جمله آزمون و گزینش جذب دستگاه های دولتی می شوند و مدارک آنها بعد از استخدام، در ارتباط با مزایا،حقوق و ارتقای سطح شغلی مورد استفاده قرار می گیرد.

۲ نظر

 1. بیتا می‌گه:

  سلام تبدیل نیروهای قراردادی به استخدامی چه شرطی دارد ۱-چند سال باید کار کرده باشیم
  ۲-تحصیلات مهم هست
  ۳-امتحان دارد

 2. علي می‌گه:

  سلام
  قبلا برای آزمون جهت انتقال به مناطق کمتر توسعه یافته گفتند قبل از ۸۸ ی ها مجاز به شرکت هستن وآن دسته که از ۸۸ به بعد استخدام شدن نمی توانند شرکت کنند حالا به خاطر ۲ سه ماه اضافه اون دسته از افراد منع شدن توی صحبتهای ۱۴ دی آقای فروزنده قید شد همه قراردادی ها آیا بازم سابقه کار میخوان یا شامل همه میش آقا تورو دا اگه قراره لطف کنین این لطف رو برای همه مبذول کنید گنها ما چیه که ۸۸ استخدام شدیم با تشکر از شما

نظر دهيدPage optimized by WP Minify WordPress Plugin